avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revenire din CCI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revenire din CCI

daca salariata nu isi face cererer de revenire din CCI si nici nu revine fizic....ce fac cu contractul ei???
Cel mai recent răspuns: camyfilip , utilizator 14:19, 5 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
C.i.m. devine activ prin constatarea încetării suspendării .
Apoi o pontati nemotivat, dacă nu se prezintă la serviciu, apoi puteți demara cercetarea disciplinară.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revenirea din concediu pentru crestere copil Anna-Nektaria Anna-Nektaria am o salariata care ar fi trebuit sa revina din concedu pentru crestere copil la data de 22.04. 2013. Nu a revenit. Ce obligatii mai are firma fata de ea? (vezi toată discuția)
Cim suspendat cf art 54, angajatul nu a revenit la munca nic23ro nic23ro Buna ziua, Am un angajat caruia i s-a suspendat CIM cf art 54 codul muncii, insa avand in vedere ca pe data de 08.10.2017 (se nimereste a fi zi de duminica) ... (vezi toată discuția)
Trebuie sa revina la munca din ccc, dar nu mai dau de ea tatu2001ro tatu2001ro Buna ziua, Imi puteti spune care sunt pasii legali ce trebuie urmati in situatia in care o angajata trebuie sa revina la munca, din concediu crestere copil, ... (vezi toată discuția)