Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contestatie proces verbal
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contestatie proces verbal

as dori sa fac o contestatie la un proces verbal dat pentru depasirea vitezei. Ieri cand am fost sa platesc am observat ca politistul a trecut data de 04.09 in loc de 04.10 ..:( asadar nu mai pot plati jumate si doresc sa fac contestatie ca sa se anuleze procesul verbal. Ce ma sfatuiti? Binenteles ca e in alt judet si nu am timp sa ma deplasez pana acolo sa refac procesul verbal...in plus nu e vina mea...
Ma puteti ajuta cu un model? multumesc frumos!!
barbaresso, utilizator
Platiti jumatate in termen de 15 zile de la comunicarea procesului-verbal. Daca nu aveti posibilitatea de a va deplasa pentru a depune plangerea la registratura instantei, o puteti transmite prin posta sau puteti apela la un avocat.
Multumesc!