Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună ziua!în luna iulie voiam sa renunț la un ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună ziua!în luna iulie voiam sa renunț la un abonament de ...

Bună ziua!în luna iulie voiam sa renunț la un abonament de telefonie mobila.am făcut cerere ,apoi m au sunat niște operatori și m au făcut sa ma răzgândesc, contractand un telefon pe care urma sa îl plătesc în rate incluse în factura,platindvun avans de 390 lei.desi nu aveam nici o factura restanta după prelungirea contractului firma de telefonie mobila mi a închis abonamentul,iar la o luna mi sa emis o factura de 3000 lei.am trimis e mail uri la relații cu clienții mi l au deschis iar abonamentul apoi iar mi l au închis. Aceasta batale de joc dureaza de 3 luni eu nebeneficiind de serviciile pe care le plătesc...ce pot face în acest caz???
Puteti incepe cu o plangere la ANPC
Am făcut aceasta plângere de acum doua săptămâni.

Ionut.ion a scris:

Puteti incepe cu o plangere la ANPC

Stiu ca raspund in 30 de zile...