Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, Am si eu nevoie de o parere. Tatal meu a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, Am si eu nevoie de o parere. Tatal meu a imprumutat ...

Buna ziua,
Am si eu nevoie de o parere.
Tatal meu a imprumutat un prieten(cu bani mei), tind sa cred o "prietena/amanta" cu o suma mare de bani, iar pe langa aceasta a facut un imprumut la banca pentru ea in numele lui si de asemenea a fost deposedat si de obiectele din aur din casa.
Cand am aflat si am vorbit cu el, tot ce mi-a zis a fost faptul ca a gresit si mi-a dat doua declaratii in care se specifica ca persoanele imprumutate recunosc imprumuturile si de asemenea sunt relatate actiunile interprinse de ei pentru deposedarea bunurilor(mentionez ca declaratiile nu sunt inscrise la notar, au doar datele personale ale faptuitorilor).
As putea sa mi recuperez cumva prejudiciul?
Sa-mi acuz tatal de abuz de incredere ar fi o solutie pentru a deslusi ceea ce s-a intamplat si a-mi recupera bunurile si bani?

~ Conținut șters la cerere ~