Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pot pleca de acasa la 16 ani?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pot pleca de acasa la 16 ani?

Buna ziua,
voiam sa intreb daca as putea sa plec de acasa pentru a ma muta la prietenul meu major,sa locuim cu parintii lui
Am 16 ani
Parintii mei ma agreseaza emotional si fizic de mai multi ani,nu am dovezi decat o inregistrare in care mama mea urla si ma injura pentru ca i am zis ca mi e foame
Ar putea unul dintre noi doi sa pateasca ceva? Sau sa ma aduca inapoi ai mei acasa unde doar eu stiu ce mi se va intampla
Buna dimineata,
Suna la numarul de telefon din link-ul de mai jos, sunt mai in masura sa te ajute.
[ link extern ] /

Poti reveni cu intrebari, daca mai sunt, dupa discutia cu dumnealor si vedem ce solutii sunt.
Dar, pana sa faci ceva, discuta cu dumnealor si apoi revino cu intrebari. .