avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 691 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pot pleca de acasa la 16 ani?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pot pleca de acasa la 16 ani?

Buna ziua,
voiam sa intreb daca as putea sa plec de acasa pentru a ma muta la prietenul meu major,sa locuim cu parintii lui
Am 16 ani
Parintii mei ma agreseaza emotional si fizic de mai multi ani,nu am dovezi decat o inregistrare in care mama mea urla si ma injura pentru ca i am zis ca mi e foame
Ar putea unul dintre noi doi sa pateasca ceva? Sau sa ma aduca inapoi ai mei acasa unde doar eu stiu ce mi se va intampla
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 08:57, 14 Octombrie 2021
Buna dimineata,
Suna la numarul de telefon din link-ul de mai jos, sunt mai in masura sa te ajute.
[ link extern ] /

Poti reveni cu intrebari, daca mai sunt, dupa discutia cu dumnealor si vedem ce solutii sunt.
Dar, pana sa faci ceva, discuta cu dumnealor si apoi revino cu intrebari. .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am 16 ani și doresc să plec de acasă din pricina părinților Porima Anamaria Porima Anamaria Bună seara , am 16 și doresc să plec de acasă. De 6 ani încoace tata consumă mult alcool. În fiecare zi și noapte face scandal , certuri , adresează ... (vezi toată discuția)
Drepturile la 16 ani Queen10 Queen10 Buna ziua am 16 ani, iar iubitul meu 18 ani si suntem impreuna de 1 an si 3 luni. Tatăl meu biologic m-a parasit cand aveam numai 10 luni asa ca acuma am un ... (vezi toată discuția)
Vreau sa plec de acasă. De est De est Am 15 ani si as vrea sa ma mut într-un apartament cu un coleg . Amândoi lucram si ne-am descurca si cu scoala si cu munca . Vreau sa plec din cauza ... (vezi toată discuția)