Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Firma doreste sa devina platitoare de TVA prin optiune.
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Firma doreste sa devina platitoare de TVA prin optiune.

Buna ziua,

Situatia este urmatoarea firma infiintata la Registrul Comertului in Vaslui....o sa isi deschida punct de lucru in judetul Iasi si doreste sa devina platitoare de TVA prin optiune?

Care este procedura sa devina platitoare de TVA....se face la ANAF ul din Vaslui sau din Iasi?...si punctul de lucru unde se deschide la Registrul Comertului in Vaslui sau la cel din Iasi?

multumesc
george-neagu, moderator
Se inregistreaza platitor de TVA PRIN OPTIUNE unde are sediul social ( Vaslui ) . Punctul de lucru se inregistreaza la ORC Vaslui.
multumesc