Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Fiica mea avea domiciliul in casa mea , dar de 2 luni ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Fiica mea avea domiciliul in casa mea , dar de 2 luni i-a expirat ...

Fiica mea avea domiciliul in casa mea , dar de 2 luni i-a expirat buletinul si eu nu am mai luat-o in spatiu . Ea si-a parasit copilul , care are 7 ani , de mai bine de 3 luni . Ma ingrijesc eu de educatia lui si de a-i cumpara cele necesare , pentru ca fiica mea nu ii cumpara nimic.
As dori sa stiu ce trebuie sa fac pentru a obtine tutela copilului . Tatal este in strainatate si plateste pensie alimentara , pensie pe care o ridica fiica mea , fara a-i da nimic copilului , de aproape 1 an .
In ultimele 3 luni , a venit sa il vada de 2 ori , pentru cateva ore .
Actualmente , fiica mea , nu are buletin si , practic , nici domiciliu . Locuieste cu iubitul ei , in casa parintilor lui , dar nici ei nu o iau in spatiu .
Va multumesc frumos !
Lucky3, utilizator
Mergeti/sunati la DGASPC din judetul de domiciliu, spuneti toata intamplarea si vedeti ce va indruma dumnealor.
cereti in instanta copila in plasament si pensie de la parinti.