avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, Dacă am vechime munca de 30 ani, ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, Dacă am vechime munca de 30 ani, născută în octombrie ...

Bună ziua,
Dacă am vechime munca de 30 ani, născută în octombrie 1962, am posibilitatea sa ma pensionez?
Multumesc.



Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:43, 17 Octombrie 2021
pensionare la limita de varsta : Februarie 2025, la varsta standard de pensionare de 62 ani si 4 luni

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie Valy62B Valy62B As dori sa stiu, daca se poate care este varsta standard de pensionare la femei si care este stagiul minim complet de pensionare? Eu sunt nascuta in 23 ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, sunt născută in 1962 cu 27 ani vechime în muncă, ... speedy2012 speedy2012 Bună ziua, sunt născută in 1962 luna Septembrie, cu 27 ani vechime în muncă, am crescut 4 copii Când pot ieşi la pensie conform noii legi a pensiilor ... (vezi toată discuția)
Pensionare mirelaungureanu mirelaungureanu va rog sa-mi comunicati data de pensionare anticipata fara penalizare daca sunt nascuta 30/10/1962 si am un stagiu de cotizare de 34 ani fara intrerupere. ... (vezi toată discuția)