avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1058 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Pentru copil care împlinește 18 ani ,se ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Pentru copil care împlinește 18 ani ,se poate folosii ...

Bună ziua!
Pentru copil care împlinește 18 ani ,se poate folosii același cont al mamei în continuare pt încasarea alocației de stat? Deoarece trebuiesc refăcute actele ,copilul fiind în clasa a 12 a .

Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Mia4 , utilizator 17:26, 18 Octombrie 2021
Se poate folosi, in opinia mea.
Va mulțumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! fiul meu împlinește 18 ani luna viitoare pe data ... Mia4 Mia4 Bună ziua! Fiul meu împlinește 18 ani luna viitoare pe data de 17!(fiind în clasa a 12 a). Când ar trebui sa depunem actele la tribunal pt continuarea ... (vezi toată discuția)
De ce drepturi beneficiaza mama unui nou nascut? lucyfer lucyfer Buna ziua ! Va rog sa-mi spuneti de ce drepturi beneficiaza mama unui nou nascut,ce acte sunt necesare pentru a beneficia de aceste drepturi si unde ... (vezi toată discuția)
Lndemnizatie crestere copil eleva EvelyneEve EvelyneEve Sunt eleva in clasa a XI-a la un liceu particular. Particip la cursuri cu frecventa redusa. Am 20 de ani si sunt insarcinata . As dori sa stiu daca exista ... (vezi toată discuția)