avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 592 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara sunt un propietar din luna august am depus ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara sunt un propietar din luna august am depus cerere ...

Buna seara sunt un propietar din luna august am depus cerere de scoatere de la intretinere a unei persoane , comitetul nu imi scoate de la intretinere o persoana decat daca achit restanta la fondul de rulment in valoare de 109 lei. Ce pot face sa imi scoata o persoana ? Au voie sa conditioneze scoaterea unei persoane ? Mi am platit lunat intretinerea fara alte restante la intretinere.

Ultima modificare: Marți, 19 Octombrie 2021
CHIRIAC M., utilizator
Cel mai recent răspuns: CHIRIAC M. , utilizator 20:25, 20 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Raspunsul este sigur nu au voie este un abuz fondul de rulment nu are legatura cu persoanele care nu mai locuiesc la adresa faceti o sesizare la administratia proprietarilor din orasul unde locuiti.
Scuze restanta e la fondul de reparatii. Locuiesc in Bucuresti sectorul 5
Ultima modificare: Marți, 19 Octombrie 2021
CHIRIAC M., utilizator
nu au voie sa conditioneze! Dar nici dumneavostra nu conditionati....
Este obligatie legala a actualiza numarul real d epersoane care domiciliaza efectiv in condominiu
Pretentia asociatiei este fara suport legal
Mi am platit lunat intretinerea fara alte restante la intretinere.
decat daca achit restanta la fondul de rulment in valoare de 109 lei.

Concret in evidenta asociatiei de proprietari figurati cu debit la fondul de rulment,deci aveti restanta....
Eu nu am conditionat nimic doar am cerut reducerea numarului de persoane cu realul ce locuiesc in apartament.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli platite din fondul de rulment mariamurar mariamurar La ultima sedinta avuta cu proprietarii blocului s-a pus urmatoarea intrebare : Daca un proprietar este plecat din tara ( sau este plecat pur si simplu ) , ... (vezi toată discuția)
Restanta impusă de conducerea asociației de proprietari Petică Daniel Petică Daniel Este corect si legal să i fie impus unui proprietar penalitate pentru o sumă de bani reprezentând diferenta majorare fond de rulment deși nu este ... (vezi toată discuția)
Administratora blocului vrea să plătim un fond de rulment in ... Mantescu Mantescu Administratora blocului vrea să plătim un fond de rulment in fiecare lună că să plătească restanțele celor care nu au plătit întreținerea de ani de ... (vezi toată discuția)