Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara sunt un propietar din luna august am depus ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara sunt un propietar din luna august am depus cerere ...

Buna seara sunt un propietar din luna august am depus cerere de scoatere de la intretinere a unei persoane , comitetul nu imi scoate de la intretinere o persoana decat daca achit restanta la fondul de rulment in valoare de 109 lei. Ce pot face sa imi scoata o persoana ? Au voie sa conditioneze scoaterea unei persoane ? Mi am platit lunat intretinerea fara alte restante la intretinere.

CHIRIAC M., utilizator
Raspunsul este sigur nu au voie este un abuz fondul de rulment nu are legatura cu persoanele care nu mai locuiesc la adresa faceti o sesizare la administratia proprietarilor din orasul unde locuiti.
Scuze restanta e la fondul de reparatii. Locuiesc in Bucuresti sectorul 5
CHIRIAC M., utilizator
nu au voie sa conditioneze! Dar nici dumneavostra nu conditionati....
Este obligatie legala a actualiza numarul real d epersoane care domiciliaza efectiv in condominiu
Pretentia asociatiei este fara suport legal
Mi am platit lunat intretinerea fara alte restante la intretinere.
decat daca achit restanta la fondul de rulment in valoare de 109 lei.

Concret in evidenta asociatiei de proprietari figurati cu debit la fondul de rulment,deci aveti restanta....
Eu nu am conditionat nimic doar am cerut reducerea numarului de persoane cu realul ce locuiesc in apartament.