avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare-concediu fara salar In momentul in care ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare-concediu fara salar In momentul in care depui dosarul ...

pensionare-concediu fara salar
In momentul in care depui dosarul de pensionare, mai trebuie sa te prezinti la lucru (lucrez la privat).
Am un tata in varsta, bolnav, imi pot lua concediu fara salar pana imi vine decizia de pensionare.Exista in contractul de munca colectiv, stipulat ca am dreptul la concediu fara salar pana la 90 zile.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:24, 20 Octombrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti beneficia de CFP, in conditiile mentionate in ccm.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata (cfp) libra_y2005 libra_y2005 Buna ziua Sunt in concediu fara plata de aproape 3 saptamani . Precizez ca cererea pentru acordarea concediului , a fost facuta la solicitarea ... (vezi toată discuția)
Incetarea c.i.m. pana la comunicarea deciziei de pensionare pelle pelle un salariat doreste sa se pensioneze anticipat si nu vrea sa mai lucreze pana la primirea deciziei de pensionare. Exista vreo lege care-i permite acest lucru? ... (vezi toată discuția)
Se acorda "prima de nastere" data de angajator, unui copil adoptat? mona-eliza mona-eliza Buna, am adoptat un copil in varsta de 1 an; dupa ce am intrat in concediul de crestere a copilului am aflat ca in contractul nostru colectiv de munca (lucrez ... (vezi toată discuția)