Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare-concediu fara salar In momentul in care ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare-concediu fara salar In momentul in care depui dosarul ...

pensionare-concediu fara salar
In momentul in care depui dosarul de pensionare, mai trebuie sa te prezinti la lucru (lucrez la privat).
Am un tata in varsta, bolnav, imi pot lua concediu fara salar pana imi vine decizia de pensionare.Exista in contractul de munca colectiv, stipulat ca am dreptul la concediu fara salar pana la 90 zile.
Puteti beneficia de CFP, in conditiile mentionate in ccm.