Forum Discuţii juridice Executare silită Azi am primit telefon de la serviciu că au primit o ...
Discuție deschisă în Executare silită

Azi am primit telefon de la serviciu că au primit o înștiințate ...

Azi am primit telefon de la serviciu că au primit o înștiințate despre o executare silită pe numele meu. Eu personal nu am primit nimic.Se pare că e vorba de un card de credit de acum 16 ani.M-am găsit pe site-ul judecatoriei cu dosar acceptat pe 6 octombrie.Cautând informații despre executor aflu că a fost condamnat penal pe 5 octombrie și că nu mai are drept de exercitare a profesiei 2 ani, adică a fost condamnat de Curtea de Apel exact cu o zi inainte de a introduce dosarul meu pe rol.Maine merg la serviciu să iau înștiințarea.O să caut și un avocat.Sper că mai pot face contestație la executare deși sentința a fost dată pe 13 octombrie.Ce ziceți?Păreri?
Ce anume s-a dat incheierea de incuviintare a executarii silite? Daca este vorba despre aceasta, puteti face contestatie la executare.
Multumesc pentru raspuns, dar inca nu stiu.