Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara. Am contestat un proces verbal prin care ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara. Am contestat un proces verbal prin care îmi era ...

Bună seara. Am contestat un proces verbal prin care îmi era suspendat permisul pe o perioada de 3 luni și o amenda în valoare de 1300 lei. În contestație am cerut anularea procesului verbal fără sa specific în mod particular și de restituirea banilor pentru amenda platita. Cererea mea a fost admisa, procesul verbal fiind anulat fără nicio specificație referitoare la amenda. În aces caz rămân cu permisul dar amenda nu se anuleaza? Mulțumesc
Se anulează și amenda.