avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2263 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ca urmaș de prizonier de război beneficiez de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ca urmaș de prizonier de război beneficiez de curând de 50% ...

Ca urmaș de prizonier de război beneficiez de curând de 50% indemnizația cuvenită tatălui meu.
V-as ruga să-mi spuneți dacă în afara acestei indemnizații beneficiez și de alte drepturi fie de natură fiscală fie de altă natură cum ar fi de exemplu:bilet de tratament sau facilități cu transportul etc.
Vă mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: eugeniacrn , utilizator 19:18, 10 Noiembrie 2021
Da, aveți dreptul.

Sebesi Francisc a scris:

Ca urmaș de prizonier de război beneficiez de curând de 50% indemnizația cuvenită tatălui meu.
V-as ruga să-mi spuneți dacă în afara acestei indemnizații beneficiez și de alte drepturi fie de natură fiscală fie de altă natură cum ar fi de exemplu:bilet de tratament sau facilități cu transportul etc.
Vă mulțumesc.

Sunt interesata si eu de aceast subiect,concret unde regasim toate drepturile de care putem beneficia? un articol de Lege- Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie urmas de veteran de ràzboi MIHAILSANDULESCU MIHAILSANDULESCU Bunà ziua, Am si eu douà intrebari, putin cam bizare dar totusi le pun. Atât eu cat si sotia suntem Cetàteni Români cu domiciliul în Franta de peste 30 ... (vezi toată discuția)
Copiii celor care nu au fost prizonieri dar au fost veterani ... Grecu ion Grecu ion Copiii celor care nu au fost prizonieri dar au fost veterani de război,pot beneficia de indemnizație conf.legii nr.130/2020? (vezi toată discuția)
Cerere facilitati veteran de razboi costandumitru costandumitru tata a fost veteran de razboi si a decedat in anul 1987 mama s-a recasatorit si inca mai traieste eu ca fiu pot sa beneficiez de ceva drepturi de urmas de ... (vezi toată discuția)