Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ca urmaș de prizonier de război beneficiez de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ca urmaș de prizonier de război beneficiez de curând de 50% ...

Ca urmaș de prizonier de război beneficiez de curând de 50% indemnizația cuvenită tatălui meu.
V-as ruga să-mi spuneți dacă în afara acestei indemnizații beneficiez și de alte drepturi fie de natură fiscală fie de altă natură cum ar fi de exemplu:bilet de tratament sau facilități cu transportul etc.
Vă mulțumesc.
Da, aveți dreptul.

Sebesi Francisc a scris:

Ca urmaș de prizonier de război beneficiez de curând de 50% indemnizația cuvenită tatălui meu.
V-as ruga să-mi spuneți dacă în afara acestei indemnizații beneficiez și de alte drepturi fie de natură fiscală fie de altă natură cum ar fi de exemplu:bilet de tratament sau facilități cu transportul etc.
Vă mulțumesc.

Sunt interesata si eu de aceast subiect,concret unde regasim toate drepturile de care putem beneficia? un articol de Lege- Multumesc