Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Am un copil care împlinește 2 ani jn ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Am un copil care împlinește 2 ani jn decembrie ...

Bună ziua! Am un copil care împlinește 2 ani jn decembrie și as vrea sa nu merg la munca. Ce pot face în acest caz? Suspendare? Concediu fără plata? Insa în baza cărei legi?
Vreți doar suspendarea c.i.m.,?
Cornel Vasile, Consilier juridic