avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Am un copil care împlinește 2 ani jn ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Am un copil care împlinește 2 ani jn decembrie ...

Bună ziua! Am un copil care împlinește 2 ani jn decembrie și as vrea sa nu merg la munca. Ce pot face în acest caz? Suspendare? Concediu fără plata? Insa în baza cărei legi?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 02:17, 3 Noiembrie 2021
Vreți doar suspendarea c.i.m.,?
Ultima modificare: Miercuri, 3 Noiembrie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical dupa concediu crestere copil anymaryh anymaryh Buna seara! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: o salariata caruia ii inceteaza ccc in data de 3 martie 2012, incepand cu 4 martie ar trebui sa ... (vezi toată discuția)
Plata co kiki1 kiki1 Buna ziua, as vrea sa stiu daca mi se vor plati zilele de co neefectuate din 2012, avand in vedere faptul ca pe 21 decembrie voi intra in concediu de crestere ... (vezi toată discuția)
Cic maria botea maria botea am nascut in 28 iulie 2012 si am intrat in concediu de cresterea copilului din octombrie 2012. Am optata pentru concediu de crestere de 2 ani, insa acum in ... (vezi toată discuția)