Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună ziua Am o problema cu un produs electronic dus ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună ziua Am o problema cu un produs electronic dus în garanție ...

Bună ziua

Am o problema cu un produs electronic dus în garanție pentru că nu funcționa în parametrii. Când l-am dus în service mi s-a spus că este gata între 30 și 60 de zile. Au trecut 55 de zile și tot nu este gata și clar nu o să fie in 5 zile. Ce aș putea face în cazul acesta ? Precizez că mai sunt produse identice pe stoc. Aș putea să cer înlocuirea produsului cu unul identic ?

Mulțumesc anticipat!
desigur, dar asta nu inseamna ca vanzatorul va fi de acord.