Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Nerespectare contract de furnizare a echipamentelor de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Nerespectare contract de furnizare a echipamentelor de producere peleti.

Buna ziua.Am facut un contract de furnizare a echipamentelor de producere peleti.Persona cu care am incheiat contractul nu la respectat fiind nevoit sa merg la proces sa anulez contractul.Iam dat o anumita suma de bani el mia trimis utilaje mai ieftine decat prevedea contractul iar acum nu mai recunoaste vina lui spunand ca el a fost doar administrator la firma aceea si acum nu mai este.Intrebarea ar fi care este cea mai rapida cale sa imi recuperez bani ?
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~

Voinea Liviu a scris:

Actiune in instanta ,raspunderea contractuala.
Nu mai pierdeti timpul.

Pai si ce imi recomadati? Recuperatori sau executori judecatoresti?
Buna seara ,

In prealabil litigiului, transmiteti o notificare,prin avocat.

Mentionati ca, in cazul in care nu isi respecta obligatia contractuala, veti investi instanta de judecata, solicitand cheltuieli de judecata, reprezentate de onorariul de avocat si taxa judiciara de timbru, precum si daune-interese, pentru prejudiciul cauzat.