avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dacă am depus apel cu privire la pensie alimentara ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dacă am depus apel cu privire la pensie alimentara celelalte ...

Dacă am depus apel cu privire la pensie alimentara celelalte aspecte ale hotararii sunt suspendate?am obținut program de vizita si custodia comună...as putea sa iau copiii desi am depus apel pentru pensia alimentară?
Cel mai recent răspuns: Madalina Mihaela I. Moceanu , Avocat 08:03, 6 Noiembrie 2021
programul de vizita e si el executoriu ( hot jud in ce priveste programul) de la fond.
Bună dimineața!
Programul de vizita este valabil din momentul pronunțării hotărârii judecătorești de la fond! Daca nu va da voie soția să vedeți copiii, puteți apela la serviciile unui executor judecătoresc care va va pune sentința respectiva in executare silita!
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună dimineața, un avocat în bucurești pentru legislație ... Alexandruanton02@gmail.com Alexandruanton02@gmail.com Bună dimineața, un avocat în București pentru legislație internaționala legata de un divorț pronunțat în România, și pensie alimentara în avans în ... (vezi toată discuția)