Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună dimineața, un avocat în București pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună dimineața, un avocat în București pentru legislație ...

Bună dimineața, un avocat în București pentru legislație internaționala legata de un divorț pronunțat în România, și pensie alimentara în avans în Germania!!
In forum nu se fac recomandari.

Puteti alege dvs un avocat din lista consultantilor inscrisi pe Forum
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...

sau

alegeti din tabloul avocatilor din Romania aflat pe site-ul Uniunii Naționale a Barourilor din România
[ link extern ]
Buna dimineața!
Dacă ați divorțat în România, in mod normal instanță s-au pronunțat și pe pensia alimentara a minorului/ minorilor!
Ce anume va mai interesează legat de pensia alimentara din Germania?
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti

Am divorțat corect dar eu plătesc deja aici pensie alimentara, dar mia venit și din Germania 4100 de euro sa plătesc din urma deoarece ea a beneficiat de pensie alimentara în avans de la statul german, in contextul în care eu nu mai locuiam in Germania.

Madalina Mihaela I. Moceanu a scris:

Buna dimineața!
Dacă ați divorțat în România, in mod normal instanță s-au pronunțat și pe pensia alimentara a minorului/ minorilor!
Ce anume va mai interesează legat de pensia alimentara din Germania?
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti

Pt problemele dinGermamia va adresati unui av german sau unui av român care profeseaza acolo.. Un av roman care nu profeseaza in tara resectiva nu are cum sa cunoasca legislatia altor state indiferent ca sunt in UE sau in Africa..