avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1046 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nelamurire cu privire la certificatul verde la locul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nelamurire cu privire la certificatul verde la locul de munca.

Daca certificatul verde va trece de vot, unde va fi aplicat? Ni se va cere la orice loc de munca? (ex: chiar si pentru casierii de la mega/lidl etc). Am auzit ca acest certificat verde se va aplica doar medicilor dar nu sunt sigur.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:15, 10 Noiembrie 2021
Nu avem cum sa ne pronuntam pe un act normativ inca neadoptat de Parlament.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nevaccinat exclus de la cursurile universitare Radu Palu Radu Palu Facultatea nu-mi permite accesul in cladire fara certificat verde. Estel legal? Implicit sunt astfel exclus de la cursuri, acestea netinandu-se online. (Anul ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ,as vrea sa stiu daca este obligatorie vaccinarea ,,si ... patrichenicuta patrichenicuta Buna ziua ,as vrea sa stiu daca este obligatorie vaccinarea ,,si care ar fi legea ,,,de la munca am primit înștiințare cum ca daca nu ma vaccinez nu voi mai ... (vezi toată discuția)