Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nelamurire cu privire la certificatul verde la locul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nelamurire cu privire la certificatul verde la locul de munca.

Daca certificatul verde va trece de vot, unde va fi aplicat? Ni se va cere la orice loc de munca? (ex: chiar si pentru casierii de la mega/lidl etc). Am auzit ca acest certificat verde se va aplica doar medicilor dar nu sunt sigur.
Nu avem cum sa ne pronuntam pe un act normativ inca neadoptat de Parlament.