avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 383 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cum se calculeaza taxa pe cladiri?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cum se calculeaza taxa pe cladiri?

Am inchiriat de la primarie un spatiu,a carui valoare evaluata este de 85.431 Ron. Cat este taxa pe caldire pe care o datorez Directiei de venituri Buget Local sectoru 2?
Cel mai recent răspuns: Anton Anton , utilizator 20:02, 11 Noiembrie 2021
Depinde de foarte multe:locul unde se află, etc

Anton Anton a scris:

Am inchiriat de la primarie un spatiu,a carui valoare evaluata este de 85.431 Ron. Cat este taxa pe caldire pe care o datorez Directiei de venituri Buget Local sectoru 2?

in sectorul 2 pe calea mosilor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa judiciara de timbru- unde se achita? POSTELNICUana POSTELNICUana buna ziua , am fost scutita de taxa de timbru judiciar in timpul unui proces de succesiune,iar dupa sentinta sunt obligata sa restitui taxa de timbru ,deoarece ... (vezi toată discuția)
Plata serviciu de salubritate de catre pfa. iulian_ctc iulian_ctc Am un PFA, un mic atelier de croitorie, iar incepand cu luna Aprilie primaria Sector 4 printr-o hotarare de consiliu local nr9 / 2016 au hotarat ca toate PFA ... (vezi toată discuția)
Am primit un titlu executoriu pentru amenzi vechi de 7-8 ani Laurentiu_Radulescu Laurentiu_Radulescu Titlul Executoriu 8018965 din 06.02.2009 de la Directia Venituri Buget Local sector 2, primit vineri 20.02.2009. Amenzile la care face referire sunt in numar ... (vezi toată discuția)