Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cum se calculeaza taxa pe cladiri?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cum se calculeaza taxa pe cladiri?

Am inchiriat de la primarie un spatiu,a carui valoare evaluata este de 85.431 Ron. Cat este taxa pe caldire pe care o datorez Directiei de venituri Buget Local sectoru 2?
Depinde de foarte multe:locul unde se află, etc

Anton Anton a scris:

Am inchiriat de la primarie un spatiu,a carui valoare evaluata este de 85.431 Ron. Cat este taxa pe caldire pe care o datorez Directiei de venituri Buget Local sectoru 2?

in sectorul 2 pe calea mosilor