Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună ziua. Dupa moarte mamei, am continuat sa platesc ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună ziua. Dupa moarte mamei, am continuat sa platesc asigurare ...

Bună ziua. Dupa moarte mamei, am continuat sa platesc asigurare pentru casă, anuntand firma asiguratoare de acest deces. Am facut asigurarea printr-un broker autorizat . Anul acesta,mi s-a spus că nu pot plăti așa,că nu voi putea fi despagubita in caz de daună. In acest caz, avand in vedere ca am platit 6 ani aceasta asigurare,pot cere restituirea sumelor ? Multumesc.
Buna ziua,

Nu puteti solicita restituirea sumelor.

Inainte ca doamna sa decedeze, primele de asigurare au fost achitate iar asigurarea a fost valabila, in toti acesti 6 ani, chiar daca riscul nu a aparut.