Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Firma X SRL are contract de prestări servicii de ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Firma X SRL are contract de prestări servicii de Curatenie cu ...

Firma X SRL are contract de prestări servicii de Curatenie cu firma Z SRL, in Martie 2020 convin verbal fără nimic in scris sa factureze doar 2500 lei / luna in loc de 3000 lei / luna. Pana in prezent firma Z SRL a plătit doar 2500 lei / luna pe baza facturii de la firma X SRL deși firma Z SRL își revenise cu activitatea la sfârșitul hotărârii de urgentă privind pandemia. Firma X SRL poate recupera diferența de 500 lei din contract pe fiecare luna deși a facturat pana in prezent doar 2500 lei și nu 3000 lei cât este specificat in contract? Mulțumesc mult!
Pai, au convenit si achiesat tacit la modificarea sumei facturate. Cum sa mai recupereze cei 500 lei?