Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire Cec SUA-cum aduc banii în România pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire Cec SUA-cum aduc banii în România pentru ca la băncile newyorkeze,atunci când aud de tranzacții internaționale nu vor sa ți deschidă cont. Bună ziua Mătușa mea din SUA a decedat și n a lăsat testament.Verisoara ...

Bună ziua
Mătușa mea din SUA a decedat și n a lăsat testament.Verisoara mea a spus ca se ocupa ea și va primi 20% din avere.
Eu am bani primiți ca beneficiar dupa mătușa mea care nu întra în succesiune.
Verisoara,care e administratorul succesiunii,a scos un cec de la una din bănci și mi l a trimis.Nici ei,nici eu nu știam ca la băncile din România nu se primesc cecuri.Am trimis cecul înapoi.A încercat sa mi depună cecul la diferite bănci dar ii trebuia Social Securitate Number pe care nu l am pentru ca nu sunt cetățean american.Mai am o luna și jumătate și mi expira cecul.
CE POT FACE?
Mulțumesc.
Inaind, utilizator
Discutati cu un avocat din SUA din statul respectiv.
Cu banii se găsesc soluții.