Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Mai este necesar a achizitia de casa de marcat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Mai este necesar a achizitia de casa de marcat?

In situatia in care sunt efectuate vanzari on line cu plata numai prin banca, mai este necesar a achizitia de casa de marcat?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Dacă vânzările sunt făcute exclusiv online, nu este nevoie de casa de marcat electronică fiscală, chiar dacă încasarea se face și cu numerar. Excepție fac casele de comenzi.