Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Va rog sa ma ajutati in clarificarea urmatoarei spete: ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Va rog sa ma ajutati in clarificarea urmatoarei spete: Angajatorul...

Buna yiua
va rog sa ma ajutati in clarificarea urmatoarei spete:
Angajatorul doreste o reorganizare a activitatii, reorganizare aprobata prin Consiliul de Administratie
Aceasta reorganizare nu presupune pierderea unor locuri de munca ci doar faptul ca unele posturi/salariati vor trece la un alt serviciu, in alta localitate, cu un alt program de lucru.
Este necesar in acest caz acordul salariatilor cu privire la modificarea CIM prin AA?
Multumesc
In urma deciziei C.A., se vor incheia acte aditionale la c.i.m.
Buna ziua,
Sunt si eu intr-o situatie similara. Daca angajatul nu doreste sa semneze actul aditional (practic pe AA trebuie 2 semnaturi) , ce se poate face in aceasta situatie?
Se poate merge pe decizia angajatorului.