Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua , mama mea a lucrat 11 ani și jumătate ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua , mama mea a lucrat 11 ani și jumătate în Italia ...

Bună ziua , mama mea a lucrat 11 ani și jumătate în Italia , când a făcut vârsta de pensionare in România , a depus dosarul de pensionare însă casa de pensii nu au folosit decât trei luni din anii lucrați în Italia obținând astfel decât pensia minimă , restul de 11 ani lucrați nu i s-au calculat . Întrebarea mea este daca poate beneficia de întreaga vechime acumulată în Italia astfel recalculandui-se pensia .
Pentru perioada lucrata in Italia trebuie sa primeasca pensie de la statul Italian.
Detalii, aici:[ link extern ]
Carp Mircea, utilizator