avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, Dacă pierd un proces și eu am fost cea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, Dacă pierd un proces și eu am fost cea care a achitat ...

Buna ziua,
Dacă pierd un proces și eu am fost cea care a achitat taxa de timbru, ii mai primesc înapoi?
Multumesc!!!
Cel mai recent răspuns: Mihaela Marusi , utilizator 16:55, 22 Noiembrie 2021
Stimată doamnă,

Din păcate, nu. Din moment ce dvs. ați pierdut procesul, taxa de timbru nu vă va fi restituită.

Cu stimă.
Multumesc!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este procedura legala,int-un proces civil dupa ce a fost respinsa cererea ca neintemeiata? franciscszabo franciscszabo Buna ziua, Am nevoie de o indrumare si anume;intr-un proces civil in care cererea mea a fost respinsa ca si neintemeiata dar cu drept de apel,care sunt pasii ... (vezi toată discuția)
Neplata taxa de timbru xpire xpire Am facut o cerere de ajutor judiciar, s-a admis doar o reesalonare fara a se face vreo reducere. Care ar fi consecintele daca in continuare nu se face plata ... (vezi toată discuția)
Cale de atac dupã respingerea contestaþiei în anulare marinica71 marinica71 sunt parat intrun dosar de stabilire a succesiunii la care am facut recurs.recursul a fost admis si trebuia sa primesc citatie de la curtea de apel(unde se ... (vezi toată discuția)