Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Cum pot obliga ANPC sa imi raspunda la o plangere ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Cum pot obliga ANPC sa imi raspunda la o plangere inregistrata pe site? ...

Cum pot obliga ANPC sa imi raspunda la o plangere facuta pe site?

Am primit un numar de inregistrare la o plangere depusa pe site acum 5 luni (zbor anulat si notificat cu 1 zi inainte - nu am fost compensat pentru asta de catre operatorul aerian) si de atunci nu am primit nimic in posta. Dupa 3 luni am mai facut o plangere pe portal in care ceream informatii legate de cea initiala.

Cum pot obliga ANPC sa imi dea un raspuns oficial? Am nevoie de acel raspuns pentru a-mi fi acceptata plangerea in tara mea de resedinta.
Reveniti cu o nouă solicitare
referitor la sesizarea facuta faceți referire la nr de inregistrare primit,sfatul meu e sa trimiteți prin poștă cu confirmare.In paralel puteti sesiza Avocatul Poporului în scris tot prin posta,anexad nr de înregistrare primite de la ANPC si mmenționând ca nu ati primit răspuns.