Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... ANPC si Avocatul Poporului ma ignora
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

ANPC si Avocatul Poporului ma ignora

Am depus o plangere la ANPC in legatura cu anularea unui zbor aerian acum 8 luni, am mai depus una acum 5 luni facand referire la prima. Acum 3 luni am trimis o cerere la Avocatul Poporului prin care atrag atentia ca ANPC nu mi-a raspuns la cereri.

Am fost ignorat de ambele institutii, nu am primit nici un act din partea lor. E prima oara cand interactionez cu aceste institutii la cererile mele erau fondate (intr-un final am fost despagubit de companie doar din cauza ca i-am actionat in judecata)

Ce pot face daca sunt ignorat de ANPC si Avocatul Poporului? Exista o institutie superioara unde ma pot adresa?
student02, utilizator
Nu exista!
Ati ales singura cale disponibila: actiunea in instanta.