Forum Discuţii juridice Executare silită Executat silit în Ungaria. Am o datorie în Ungaria ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executat silit în Ungaria. Am o datorie în Ungaria pentru care sunt executat silit. Acum ...

Am o datorie în Ungaria pentru care sunt executat silit. Acum mi-a murit mama și am mostenit apartamentul ei. Deocamdata nu am putut face succesiunea pentru ca nu am bani pentru taxele notariale. În cartea funciara figurez cu cota parte mostenire dupa decesul tatalui meu și a sorei mele. Intreb dacă pot vinde apartamentul, ca să pot plati datoria din Ungaria? Executorul nu are cunostinta de mostenirea din Romania deci nu a extins executarea și asupra apartamentului.
cat nu aveti nimic notat in cartea funciara, se poate vinde. Grabiti-va pt succesiune.