Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Supervizare locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Supervizare locul de munca

Bună ziua ! Exista cadrul legal prin care sa pot refuza supervizarea la locul de munca de către un superior pe care îl bănuiesc de rea intenție și sa solicit alt superior ? Mulțumesc frumos !!! Menționez ca lucrez în sectorul privat !!!
NICU TICU, utilizator
Nu exista text de lege pentru o asemenea situație.
Puteti sesiza angajatorul, in scris, cu nr. de inregistrare/ data, motivand si proband solicitarea de inlocuire supervizor.