Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fals in acte....
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fals in acte....

In luna februarie , patroana unei gradinite private mi-a propus sa ocup o functie in gradinita ei ,avand nevoie de pregatirea si vechimea mea in domeniu, pentru a primi acreditare de functionare.Am discutat verbal termenii si le-am dat copii dupa actele mele de studii ,urmand ca dupa ce va intocmii contractul si evident dupa ce ii studiam clauzele, sa ne intalnim si sa semnam .A doua zi am primit acel contract dar continand si clauze care nu au fost aduse in discutie , am refuzat aceasta colaborare dandu-le mesaj. Astazi verificand situatia contributiei la Anaf am descoperit ca sunt angajata acelei institutii de 9 luni , fara ca eu sa semnez niciun contract . Cum trebuie sa procedez in aceasta situatie? Reclamatie politie? Itm? Aracip si Inspectorat scolar?Va multumesc!
Sesizați mai întâi ITM-ul, ca să ca comunice situatia raportului de muncă cu acea entitate . După raspunsul ITM-ului sesizati Politia/Parchetul.