Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! Cum să înțeleg? Ministrul Budăi spune ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! Cum să înțeleg? Ministrul Budăi spune ca de la ...

Bună ziua!
Cum să înțeleg?
Ministrul Budăi spune ca de la 1 ianuarie 2022 vor primi ajutor suma de 1200 lei pensionarii care au pensia de sub 1600 lei.
Deci vor primi si cei care au 1000 lei pensia minima, dupa majorarea cu 200 lei? Că doar e o pensie sub 1600 lei.
Vă mulțumesc.
Spune e una, face e alta.
Are rost sa presupunem de pe acum?
Ar trebui văzut actul normativ in care se menționează asa ceva.