Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ajutor pensie ianuarie.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ajutor pensie ianuarie.

Ajutor pensie ianuarie. Buna ziua se spune la tv și citesc pe toate site.urile că în luna ianuarie nu va exista pensie mai mica de 2200 lei...cei cu pensie de până în 1600 vor primii 2200 lei ,dar cei cu pensie de 1800 vor rămâne cu 1800?mulțumesc anticipat
Ati inteles corect.
-Nu va exista pensie in ianuarie 2022 mai mica de 2200 a ramas la vivel de vorbe.
-In realitate s-a stabilit sa primeasca doar cei ce au o pensie mai mica de 1600 la nivelul lunii ianuarie 2022.
Mulțumesc! Deci în ianuarie cei cu o vechime de 15 ani o să primească cu 600 lei mai mult decât unul cu o vechime de 40 de ani.. superb

Carp Mircea a scris:

Ati inteles corect.
-Nu va exista pensie in ianuarie 2022 mai mica de 2200 a ramas la vivel de vorbe.
-In realitate s-a stabilit sa primeasca doar cei ce au o pensie mai mica de 1600 la nivelul lunii ianuarie 2022.

Madalin196, utilizator
Problema apartine de legislativ.