avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! 1.Daca un cadru didactic primeste ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! 1.Daca un cadru didactic primeste calificativul ,,insuficient ...

Bună ziua!
1.Daca un cadru didactic primeste calificativul,,insuficient ", ce se întâmplă? Mai are voie sa profeseze?
2. Daca a fost desfăcut contractul de muncă disciplinar, colegiul de disciplină al ISJ-ului a menținut decizia dând și ei o astfel de hotărâre, dar în instanță scoala a pierdut din viciu de procedură, ce se intampla cu decizia ISJ pe care nu a contestat-o.
Vă mulțumesc! ( Daca se poate sa-mi indicati și legi )
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:59, 1 Decembrie 2021
Decizia este anulata de instanță.
Ultima modificare: Miercuri, 1 Decembrie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen depunere apel mihaela_h mihaela_h Buna ziua Am fost sancționată disciplinar de școala unde lucrez cu avertisment scris. Am contestat sancțiunea primită la Colegiul de ... (vezi toată discuția)
Vreau sa fac o reclamatie....buna ziua, m-am gandit mult daca trebuie sa fac acest pas, iar ... elenyamog elenyamog Buna ziua, M-am gandit mult daca trebuie sa fac acest pas, iar astazi m-am hotarat ...DA! Am avut la scoala o situatie destul de incordata si anume o ... (vezi toată discuția)
Sanctionare personal didactic CORINASANDRU CORINASANDRU UNUI CADRU DIDACTIC I SE APLICA O SANCTIUNE DE CATRE CONSILIUL DE ADMINISTRATIE AL SCOLII,IN URMA UNUI RAPORT INTOCMIT DE CATRE COMISIA DE CERCETARE ... (vezi toată discuția)