Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! 1.Daca un cadru didactic primeste ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! 1.Daca un cadru didactic primeste calificativul ,,insuficient ...

Bună ziua!
1.Daca un cadru didactic primeste calificativul,,insuficient ", ce se întâmplă? Mai are voie sa profeseze?
2. Daca a fost desfăcut contractul de muncă disciplinar, colegiul de disciplină al ISJ-ului a menținut decizia dând și ei o astfel de hotărâre, dar în instanță scoala a pierdut din viciu de procedură, ce se intampla cu decizia ISJ pe care nu a contestat-o.
Vă mulțumesc! ( Daca se poate sa-mi indicati și legi )
Decizia este anulata de instanță.
Cornel Vasile, Consilier juridic