Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Întrebarea e: se pot produce prăjituri la ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Întrebarea e: se pot produce prăjituri la domiciliu?. Adică ...

Întrebarea e: se pot produce prăjituri la domiciliu?. Adică în bucătăria proprie, nu într-un laborator dedicat, pentru că nu vrem să deschidem o cofetărie sau un laborator în adevăratul sens al cuvântului, ci doar să putem vinde legal o tavă de prăjituri pe zi sau un tort pe zi, de exemplu. Adică ocazional, nu într-un flux susținut, ca o cofetărie adevărată.
Se poate insa un tort pe zi etc nu reprezinta vanzare ocazionala, tot va trebuie o forma legala respectiv PFA sau SRL, cu aprobari sanepid etc.