avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2225 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... BUNA ZIUA. PENTRU CITIREA APOMETRELOR ELECTRONICE SE ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

BUNA ZIUA. PENTRU CITIREA APOMETRELOR ELECTRONICE SE PERCEPE ...

BUNA ZIUA. PENTRU CITIREA APOMETRELOR ELECTRONICE SE PERCEPE TAXA IN FIECARE LUNA ?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 19:32, 3 Decembrie 2021
Un apometru inteligent atrage după sine şi un cost lunar reprezentat de taxa de citire.
Depinde care a fost intelegerea cu persoana/ firma care face asta,
Toate activitatile cerute si prestate trebuiesc platite
Este temeinic si legal ca cel care realizeaza demersurile pentru colectare index consum periodic sa perceapa sume pentru fiecare operatie lunara

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citire contoare apa la bloc dan_xcm dan_xcm Buna ziua, m-am confrutat zilele astea cu o situatie la AG in care am solicitat un pv in 2 exemplare de citire(unul la el, celalalt la mine) al contoarelor ... (vezi toată discuția)
Apometru defect Keresztesana Keresztesana Ma numesc Keresztes ana si am o problema cu care va rog sa ma ajutati ,mama mea locuieste la sat si a fost nedreptatita la facurarea consumului de ... (vezi toată discuția)
Despre apometre inteligente Badulan Badulan Doresc să mi montez apometre inteligente fiind singurul din asociație poate legal asociația să mi pună piedici la facturare adică citirea corecta ... (vezi toată discuția)