Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sporul de vechime cand?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sporul de vechime cand?

La ce se refera sporul de vechime acordat?art 41 din CCMN
1 . La totalul anilor in campul muncii sau la 2. totalul (vechimea ) la locul actual de munca?
Rog raspuns!Multumesc
De la 1 inuarie 2007, concediul pentru cresterea copilului de pana la 2 ani constituie vechime in munca .
BUNA ZIUA. MULTUMESC PENTRU RASPUNS. CARE LEGE DIN 2007 SPUNE CA , CONCEDIU PENTRU CRESTEREA COPILULUI E CONSIDERAT VECHIME IN MUNCA? CEI DE LA FIRMA SPUN CA NU EXISTA ASA CEVA...
OUG 148/2005 art.18 (7), asacumafost modificat si aprobat de Legea 7/2007:
Art.18 (7) Perioada concediului pentru creşterea copilului în vârstă de până la 2 ani sau de până la 3 ani în cazul copilului cu handicap constituie vechime în muncă şi în serviciu, care se are în vedere la stabilirea drepturilor ce se acordă în raport cu aceasta.
Buna ziua
as mai avea si eu o intrebare:
de la ce data sunt stabilite transele actuale dpentru sporurile de vechime?
multumesc mult