Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... donatie cu clauza de abitatie 1 an de zile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

donatie cu clauza de abitatie 1 an de zile

Speta este urmatoarea: am facut un act de donatie baiatului meu pentru a evita un partaj cu discutii inutile si obositoare. Este specificat ca voi locui un an de zile iar el a confirmat notarului ca este de acord cu aceasta alegere. Acum face presiuni ptr a-i da un rand de chei si pentru a veni si a se muta cu mine aici impreuna cu concubina lui. I-am spus ca nu sunt de acord si face presiuni. Ce as putea sa fac? Actul s-a incheiat marti 7 decembrie. Se poate anula donatia sau ce ma sfatuiti?
nikepsh, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~