Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara, daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara, daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns in urmatoarea ...

Buna seara, daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns in urmatoarea problema: sunt pe cale sa achizitionez un imobil la stadiul semifinisat prin credit imobiliar, actualul proprietar detine ATP privind racordarea imobilului la reteaua de gaz (raspunsul furnizorului de gaz fiind ca in cursul anului 2022 ar fi posibila extinderea de retea), un contract de furnizare a energiei electrica si contract de utilitati apa-canal. In relatia cu banca apare problema lipsei racordului de gaz. Care sunt urmatorii pasi pentru a alege ca si sursa alternativa de incalizre a imobilului incalzirea electrica in pardoseala prin cablu electric incalzitor sau covor electric, avand curent electric in imobil? Pe langa proiectul de specialitate dimensionat ca sursa unica de incalzire (la momentul de fata) intocmit de inginerul de instalatii termice/electrice mai trebuie si alte documente, avize solicitate de la Primarie?
Multumesc mult!
Aveti dreptul sa analizati avantajele incalzirii cu plasme care nu impica demersurile birocratice mentionate