Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pasii pentru succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pasii pentru succesiune

Fratele meu a decedat,
Are o fiica in Spania si vreau sa fac succesiunea deoarece are o masina veche si vreau sa o radiez si un credit neachitat. Fiica lui doreste sa renunte la tot pentru ca nu o intereseaza. Cum poate sa renunte caci este de acord. MULȚUMESC.
Printr-o declarație de renunțare la succesiunea tatălui, întocmită la Ambasada sau Consulat.
Fratele are soție? Câți copii are în total?
Fiica are copii?