avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Executie silita imposibila? dupa un an ,executorul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Executie silita imposibila? dupa un an ,executorul judecatoresc , nu mi poate scoate cele ...

dupa un an ,executorul judecatoresc , nu mi poate scoate cele 4 salarii neprimite de la patron , ce pot face? plangere penala?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:11, 2 Ianuarie 2022
Buna ziua,
În primul rând trebuie consulat dosarul de executare, respectiv actele de executare întreprinse de executor.
Nu aveți temei pentru formularea unei plângeri penale.

Avocat Purcaru Nasta-Ana
Ultima modificare: Duminică, 2 Ianuarie 2022
Manuela Rășină, administrator
Exista temei pentru plângere penala.

Art.287 lit.e C.pen. -neexecutarea hotărârii judecătoreşti privind plata salariilor în termen de 15 zile de la data cererii de executare adresate angajatorului de către partea interesată.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hotarare judecatoreasca ionelastoica79 ionelastoica79 buna ziua am o hotarare judecatoreasca definitiva pentru a recupera salariile restante de la o firma si nu pot scoate banii de la ei au refuzat sa se ... (vezi toată discuția)
Procedura recuperare drepturi salariale neplatite arestideganea arestideganea Buna ziua, Ce procedura urmeaza dupa decizia instantei , finala si executorie, de recuperare a drepturilor salariale neplatite ? Multumesc ! (vezi toată discuția)
S.r.l. care isi schimba anual proprietarul, administratorul dar si sediu-pentru a fugii de raspundere ContSters241026 ContSters241026 Am castigat in instanta ,,Tribunal ,, impotriva firmei ,,RRRR, un proces civil recuperare drepturi salariale si concediu de odihna in valoare de 23000 lei. ... (vezi toată discuția)