Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Executie silita imposibila? dupa un an ,executorul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Executie silita imposibila? dupa un an ,executorul judecatoresc , nu mi poate scoate cele ...

dupa un an ,executorul judecatoresc , nu mi poate scoate cele 4 salarii neprimite de la patron , ce pot face? plangere penala?
Buna ziua,
În primul rând trebuie consulat dosarul de executare, respectiv actele de executare întreprinse de executor.
Nu aveți temei pentru formularea unei plângeri penale.

Avocat Purcaru Nasta-Ana
Manuela Rășină, administrator
Exista temei pentru plângere penala.

Art.287 lit.e C.pen. -neexecutarea hotărârii judecătoreşti privind plata salariilor în termen de 15 zile de la data cererii de executare adresate angajatorului de către partea interesată.