avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am primit o amenda prin posta pentru lipsa ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am primit o amenda prin posta pentru lipsa rovinieta.Cum pot ...

Am primit o amenda prin posta pentru lipsa rovinieta.Cum pot contesta amenda,deoarece rovinieta fusese cumparata prin sms,chiar in ziua respectiva.
Cel mai recent răspuns: BAMariaLavinia , utilizator 07:59, 23 Decembrie 2021
~ Conținut șters la cerere ~
Da, sunt perfect de acord cu colegul de mai sus.
Vedeți insa orele pentru fondul cauzei.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rovinieta cumparata,dupa ce ai fost fotografiat... HUBARDONI HUBARDONI Am urmarit cu mare atentie postariile celor care au fost \\\\\\"fotografiati\\\\\\" circuland fara rovinieta si care au cumparat dupa aceasta,in aceasi ... (vezi toată discuția)
Am platit taxa pot fetesti si mi-a venit amenda pentru neplata ShummY ShummY Buna ziua. Anul trecut am fost la mare ca oricare alt om si pentru ca nu imi place sa primesc amenzi, m-am conformat tututor platilor. Am platit taxa de la ... (vezi toată discuția)
Amenda pentru taxa pod fetesti Vasile_Cristian Vasile_Cristian Buna ziua! In data de 17.04.2021 am trecut podul de la Fetesti si am achitat taxa online, in aceeasi zi. Pe 13.07.2021 am primit amenda prin posta pe motiv ca ... (vezi toată discuția)