Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, Am o cunostinta arestata in Ungaria ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, Am o cunostinta arestata in Ungaria Parintii sunt ...

Buna ziua,
Am o cunostinta arestata in Ungaria
Parintii sunt in spital si nu se pot interesa de el.
Am sunat la penitenciar unde e detinut si nu mi au dat detalii deoarece nu sunt ruda cu el.
Am cerut n7marul avocatului si la fel nu mi lau dat,el nu este lasat sa sune.
Cum pot afla fara sa merg in Ungaria ,cine este avocatul care ia fost dat din oficiu.
Ce solutie am ?
Va rog cineva care chiar stie daca se poate sa imi raspunda.
Multumesc anticipat.
Incercati sa apelati la avocat român.
Eu am avut situații asemănătoare cu state din vestul Europei și m-am înțeles foarte bine cu ei.
Are dreptul la avocat român.
Nu trebuie ca avocatul sa se deplaseze în Ungaria deoarece ar fi costuri foarte ridicate.Insa, este bine sa stiti ca avocatul român se poate deplasa și în Ungaria ca sa ia direct contact cu el.
Cu Ungaria sau alte state din fostul lagăr comunist nu am avut treaba pana acum.
Este posibil sa fie necesar ca avocatul.sa fie foarte dur deoarece în Statele din fostul lagăr comunist sunt mai duri oamenii din organele de ancheta penala.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat