avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1153 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua.

Buna ziua. Imi spuneti va rog se poate anexa certificatul de handicap la un contract de munca deja semnat (fără certificat) ?
Cand m-au angajat au spus ca nu ma poate angaja cu certificatul de handicap, acum mi-au spus ca trebuie sa imi dau demisia și sa ma reangajeze unde atașează și certificatul de handicap.
Multumesc pentru răspuns.
Sărbători binecuvântate
Ultima modificare: Marți, 28 Decembrie 2021
Angelaangela2015, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:29, 28 Decembrie 2021
Se poate anexa certificatul de handicap la un contract de munca deja semnat.
Ultima modificare: Marți, 28 Decembrie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reangajarea dupa 2 ani de crestere a copilului ContSters186361 ContSters186361 Buna ziua! Pe data de 30 mai trebuie sa reincep munca. am sunat la firma sa anunt data reinceperii si sa le aduc la cunostinta si faptul ca trebuie sa le aduc ... (vezi toată discuția)
Ordinul de detasare andre_ya andre_ya Ce demersuri se fac in cazul detasarii?Este necesar ca angajatul sa-si dea demisia pentru a fi reangajat la firma unde este detasat? (vezi toată discuția)
Somaj? Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,as avea o problema si anume:sunt angajata la o firma din 15.08.2008 si pana in prezent,am fost luata din somaj,dupa terminarea facultatii.Acum am ... (vezi toată discuția)