Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua.

Buna ziua. Imi spuneti va rog se poate anexa certificatul de handicap la un contract de munca deja semnat (fără certificat) ?
Cand m-au angajat au spus ca nu ma poate angaja cu certificatul de handicap, acum mi-au spus ca trebuie sa imi dau demisia și sa ma reangajeze unde atașează și certificatul de handicap.
Multumesc pentru răspuns.
Sărbători binecuvântate
Angelaangela2015, utilizator
Se poate anexa certificatul de handicap la un contract de munca deja semnat.
Cornel Vasile, Consilier juridic