Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua. Sunt intr-o executare silită cu ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua. Sunt intr-o executare silită cu apartamentul care ...

Bună ziua. Sunt intr-o executare silită cu apartamentul care l-am luat prin credit bancar. Am câștigat în 2018 un proces prin care s-a constatat prescripția dreptului de a cere executarea silită. În 2021 au pornit executarea asupra contractului de ipotecă. La ședința de fond s-a constatat nulitatea actelor de executare și anularea întregii executari. Acum aștept să se judece și apelul. Problema mea e că executorul refuză să oprească executarea și poprirea pe salar. Ce trebuie să fac? Și ce șanse sunt după 2 procese câștigate? La primul a fost respins apelul. Mulțumesc anticipat.
Bună seara!

Suspendarea executarii silite și suspendarea provizorie a executării silite
Suspendarea a fost respinsă ca rămasă fără obiect, și s-a constatat nulitatea actelor de executare , a fost anulată întreaga executare silită de instanța de fond.
Ce ar trebui să fac în cazul acesta cu executorul, deoarece nu vrea să oprească măsurile de executare?