Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara! Am o garsoniera si doresc sa ajut o fata ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara! Am o garsoniera si doresc sa ajut o fata sa se mute ...

Buna seara!
Am o garsoniera si doresc sa ajut o fata sa se mute impreuna cu fetita ei.
Doreste sa o inscrie la scoala din cartier.
Eu i am facut un contract de comodat, am pretentia doar sa plateasca facturile si sa tina casa curata.Nu vreau sa ma complic cu luare in spatiu sau viza de flotant.Exista riscul pe viit.sa am probleme sau la inscrierea la scoala a fetitei,sa intampine probleme?.
Multumesc anticipat!
Ca să o inscrie la școală exact viza de flotant o sa ii trebuiască.
Contractul de comodat o va ajuta la politie, sa obțină viza de flotant, în sensul ca nu va mai trebui dvs sa dați declarație de luare în spațiu.
raluk0207, utilizator
Contractul de comodat trebuie autentificat ca să nu mai fie nevoie de prezența proprietarului la Evidență (care din 2006, cred, aparține de primării).