Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... De unde pot solicita un duplicat al unui contract din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

De unde pot solicita un duplicat al unui contract din 1956?

Buna ziua,

Trebuie sa fac succesiunea pentru o casa si un teren din judetul Bacau dar imi lipseste actul de proprietate al terenului.

Practic, G. Ana este singurul mostenitor al defunctei GM, care detinea un contract de vanzare a casei si a terenului de la parintii dumenaei (bunicii lui G. Ana). In acel contract este specificat si un titlu de proprietate (contract de vanzare) din 1956 pe care nu il mai gasim, iar Primaria are neveoie de el pentru a clarifica situatia terenului (pentru eliberarea Anexei 24).

Stie cineva la ce institutie trebuie sa ma adresez pentru eliberarea unui duplicat al unui contract de vanzare din 1956?

Va multumesc,
Cristian
IlieBC, utilizator
Rezolvat printr-o solicitare catre Arhivele Nationale ale Romaniei.
IlieBC, utilizator