Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Unde pot face o plângere pt un executor care face ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Unde pot face o plângere pt un executor care face exces de putere, ...

Unde pot face o plângere pt un executor care face exces de putere, este legat de un minor, vine la USA face scandal, minte autoritățile ca vine la programul de vizita si el nu vine..(am documente) ca ceeea ce zic este real! Ma executa din salariul 500 lei pe care mi oprește instituția unde lucrez dar am poprire la banca inca o suma care nu este trecută in adresele pe care el mi le-a trimis ! Va rog ajutați-ma nustiu unde sa merg sa i depun plângere… multumesc pt răspunsuri! Multa sănătate tuturor!
Buna ziua,
Din situația relatată de dumneavoatră apreciez că ar fi necesar în primă fază consultarea dosarului de executare în vedere debitul nedatorat pe care îl invocați.
Totodată aveți posibilitatea să formulați o plângere împotriva modalitații de desfășurare a activității executorului la Camera Executorilor Judecătorești.

Avocat Purcaru Nasta-Ana